اخبار و مقالات

اجرای داربست فلزی

داربست غرب تهران

جنس داربست فلزی استاندارد

همینطور که میدانید از بهم متصل شدن لوله های فلزی داربست ها ساخته میشود و معمولا با توجه به قالبی که برای داربست فلزی میخواهید در نظر بگیرید طول این لوله ها 3 متری و یا 6 متری میباشد و با توجه به اینکه ساختمان ها در متراژهای گوناگون طراحی میشوند انداره این لوله های فلزی نیز متفاوت خواهد بود
یکی از مهمترین مزیت های داربست فلزی ، فاصله ی مناسبی است که با بدنه دارد که معولا 30 سانتیمتر در نظر گرفته میشود اما با این حال با در نظر گرفتن نیاز کاربر و دستور بنا این فاصله نیز کم و زیاد میشود با توجه به نوع کاری که برای ساختمان انجام میشود این تفاوتها متغیر میباشد

 

انواع داربست ها

همینطور که میدانیم این نوع داربست های فلزی بسته به جایی که مورد استفاده قرار میگیرد به دو دسته بلند و کوتاه تقسیم میشود به این صورت که دسته ای از آنها برای ساختمان های بلند کاربرد دارند و برخی دیگر برای ساختمان هایی کوتاه یا با ارتفاع کمتر مورد استفاده قرار میگیرد
نکته قابل توجه در ساخت سازه های فلزی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت می باشد در نصب داربست فلزی، این است اگر نکات ایمنی در نصب داربست فلزی استاندارد صورت نگیرد این امکان وجود دارد که خطرات بسیار زیادی را برای کارکنان و داربست بند ها ایجاد کند.

داربست فلزی برای برج ها و پروژه های بزرگ

همینطور که میدانیم اجرای داربست از اهمیت زیادی برخوردار هست و هر چه پروژه ها، حجم و ارتفاع بیشتری داشته باشد اجرای داربست ها نیاز به مهارت بالایی دارد ، شرکت پوششی دلتا این تضمین را می دهد که با کارشناسان متخصص و تجربه ی کافی برای اجرای داربست با رعایت استاندارد های لازمه میتوانید برای اجرای داربست در ابعاد چند هزار متر به شرکت دلتا اتکا کنید و کارتان را با ما بسپارید.

داربست فلزی کفراژ

داربست فلزی کفراژ از دیگر تخصص های گروه پوششی دلتا کفراژ بندی می باشد آن هم در حتی در شرایطی که مهار وجود ندارد ما میتوانیم ابزار و تجربه و تخصصمان را در اختیار شما بگذاریم
داربست هیئات، چهارپایه چرخدار و داربست بنر
یکی از مهمترین بخشهایی که در کاهش دادن قیمت داربست فلزی کوچک در تهران نزدیک بودن تیم تخصصی نصاب به محل مورد نظر است.گروه متخصص ما با بهره گیری از نیروی متخصص و باسواد با تجهیزات کامل در غرب، شرق و شمال تهران آماده همکاری برای انجام داربست های فلزی شما در سریعترین زمان ممکن میباشد.

حفاظ توری داربست فلزی

حفاظی که برای توری داربست فلزی استفاده میکنیم، جهت جلوگیری از ریزش مصالح ساختمانی و نخاله های ساختمان های در حال ساخت یا بازسازی استفاده میشود. تیم تخصصی دلتاکاورآماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد

لیست قیمت داربست فلزی پروژه های متوسط و ساختمان های مسکونی

داربست فلزی پیش نیاز انجام کارهای ساختمانی و یا کار بر روی نما در ارتفاع محسوب می شود. شما با تماس با ما با شماره 09125445730 می توانید ضمن دریافت مشاوره لازم در زمینه ی داربست، از خدمات داربست فلزی در سراسر تهران بهره مند شوید

داربست فلزی زیر بتن در تهران شرکت دلتا کاور

یکی از مهمترین خدمات گروه دلتاکاور در داربست اجرای داربست فلزی زیر بتن می باشد. زیرا در کارهای ساختمانی آخرین حرف را در ایمنی و قیمت داربست فلزی می زنیم. با یک تماس امتحان کنید.

داربست فلزی

داربست های فلزی معمولا از لوله ها و اتصالات و همچنین از بست های فلزی که به هم وصل میشوند، تشکیل میشود. مونتاژ کردن و چیدن این داربستهای فلزی آسان میباشد و همچنین نیاز به مهارت و توجه بالایی برای نصب دارد. این نوع از داربست فلزی دارای استحکام بالا، دوام زیاد و مقاومت بالایی برخوردار هستند. با توجه به اینکه هزینه و قیمت نصب داربست فلزی نسبت به سایر داربست‌ها بیشتر میباشد، اما ایمنی بیشتری برای کارگران ایجاد می‌کند. برای همین است که این نوع داربست فلزی امروزه به صورت زیادی مورد استفاده و توجه قرار می‌گیرد.

داربست فلزی اسکلتی

معمولا داربست های فلزی اسکلتی نیز از فولاد استفاده میکنند. با وجود این، آنها با کوپلینگ و قاب‌های خاص معمولا نصب می‌شوند. این نوع داربست‌های فلزی به صورت آماده در بازار وجود دارند .بستر کار بر روی قلاب‌ها تنظیم شده است که برای سطح مورد نیاز در این نوع داربست‌های فلزی قابل تنظیم میباشد.

داربست های فلزی معلق

داربست‌های فلزی معلق معمولا از این نوع به طور عمده برای نقاشی، تعمیرات، شستشو و… استفاده میکنند. در این نوع داربست فلزی، طرز استفاده آن به این صورت است که با استفاده از طناب و یا زنجیر، بستر کار از سقف به حالت آویزان قرار می‌گیرد و به اینصورت می‌توان آن را روی سطح مورد نظر بالا یا پایین حرکت داد.

داربست بازویی (کنسولی)

معمولا در داربست های فلزی بازویی، استاندارد ها توسط زنجیره‌ای از سر ستون‌ها پشتیبانی می شوند و این سر ستون ها از طریق سوراخ‌هایی به دیوار وصل می شوند. به این نوع داربست فلزی “تک فریم” مینامند. نوع دیگر آن به صورت میباشد که، سر ستون ها از طریق سوراخ‌هایی در داخل کف‌ها گذاشته می شوند و به این نوع داربست، داربست های فلزی دوبله میگویند. همچنین هنگام ساختن داربست های کنسولی، بسیار مراقب بود.

به طور معمول در شرایط زیر داربست‌های کنسولی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
– هنگامی که قسمت بالای دیوار در حال ساخت میباشد.
– هنگامی که زمین نزدیک به دیوار و آزاد میباشد.
– هنگامی که زمین نمی‌تواند استانداردها را بر آورده سازد.
– داربست تک یا واحد

داربست های تک معمولا برای بنایی مورد استفاده می باشند و به آن داربست لایه آجر نیز گفته‌ می شود. داربست‌های تک شامل پایه، تیر افقی چوب بست، لوله افقی داربست و … میباشند که به دیوار در فاصله‌ی حدود 1.2 متصل می شوند. فاصله بین پایه‌ها حدود 2 تا 2.5 متر میباشد. لوله افقی داربست فلزی به پایه‌ها در فاصله تقریبی 1.2 تا 1.5 متر وصل می‌شوند. تیر افقی چوب بست از شکاف دیوار به سمت انتهای لوله افقی داربست خارج می‌شود. تیر افقی چوب بست در فاصله‌ای بین 1.2 تا 1.5 متر قرار می‌گیرند.

داربست دو طرفه (دوبل)

داربست دو طرفه (دوبل) به طور معمول برای بنایی مورد استفاده قرار میگیرد، بنابراین به آن داربست بنایی نیز گفته می شود. همچنین به آن داربست مستقل نیز می‌گویند. معمولا در دیوارهای سنگی، ایجاد سوراخ در دیوار برای حمایت از تیر افقی چوب بست، دشوار میباشد. بنابراین، از دو داربست دو طرفه در این مکان ها استفاده می شود. اساسا، ردیف اول حدود 20 تا 30 سانتی متر دور از دیوار قرار می‌گیرد و ردیف بعدی یک متر با آن با فاصله قرار میگیرد. چوب بست‌های افقی توسط هر دو فریم پشتیبانی می‌شوند.
معمولا مهاربندی متقاطع و تیر شیب دار برای قوی تر کردن آن، استفاده می‌شود.

داربست صنعتی مرحله‌دار

داربست صنعتی مرحله‌دار معمولا از فولاد گالوانیزه ساخته میشود. جمع آوری و راه اندازی این داربست فلزی آسان میباشد. این نوع سیستم داربست ها برای سازندگانی که در پروژه‌های کوچک و یا بزرگ فعالیت دارند، بسیار مفید است. هر کجا که داربست معمولی استفاده میشود، داربست صنعتی مرحله دار نیز می‌تواند به عنوان جایگزین استفاده شود. با استفاده از سیستم همبندی قوی و ایمن، سیستم چند تکه‌ای این داربست صنعتی مرحله دار می‌تواند در هر ارتفاعی ساخته شود.

اجاره داربست

اجاره داربست معمولا در ساختمان های با ارتفاع کم و در قسمت های داخلی، از داربست های کوتاه و با وزن پایین استفاده می شود. معمولا در این موارد دو عدد بشکه و یک یا دو تخته زیر پا گذاشته میشود. این کار اصولی و ایمن نمیباشد بخصوص هنگامی که از بشکه به صورت خوابیده استفاده شود زیرا بشکه اگر اتفاقی بچرخد، احتمال اینکه کارگر سقوط کند زیاد است. با دو عدد نردبان دوطرفه و تخته زیرپایی، داربستی موقت برای کارهای سبک می سازند. قرار دادن ظرف ملات، مصالح سنگین مانند آجر، بلوک، … بر روی این داربست مجاز نمی باشد. حداکثر ارتفاع قانونی و مجاز این گونه داربست های فلزی ۳ متر خواهد بود. تعمیرکاران و نقاشان این امکان را دارند که برای کارهای موضعی، از داربست های چهارپایه ای فلزی چرخدار ( سکوی کار متحرک ) استفاده کنند .

داربست های بلند فلزی

داربست های بلند فلزی را با لوله های فولادی به قطر ۵ سانتیمتر با حداقل ضخامت ۴ میلیمتر و بست ها مربوط مونتاژ می کنند. با استفاده از این بست ها میتوان لوله ها را به یکدیگر در زمانی بسیار کم وصل کرد و به این صورت می توان داربستی ثابت و قدرتمند و محکم ایجاد کرد و از آن برای کار در ارتفاع استفاده نمود. برای جلوگیری از واژگون شدن؛ باید داربست فلزی را به طریق مناسبی به دیوارهای ساختمان مهار کرد. حداکثر فاصله دو مهار ۶ متر میباشد .
بست لوله های افقی : این نوع بست ها دو لوله افقی را تحت زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر وصل میکنند .
میله شکافدار اتصال : برای طویل کردن دو لوله داربست به کار میرود.
پایه قابل تنظیم : به جداره ی داخلی پایین لوله اتصال یافته و به وسیله آن ارتفاع پایه داربست تنظیم می گردد .
صفحه زیرستون : صفحه مربع شکل پایه داری میباشد که برای توزیع بار از قسمت پایینی ستون بر روی تکیه گاه مورد استفاده واقع خواهد شد .

داربست ( سکوی )

داربست سکویی از سطح ساختمان به صورت سکو بیرون میزنند و به همین خاطر به آن داربست ( سکوی ) پیش آمده گفته می شود . این داربست های فلزی به دیوارهای ساختمان اتکا خواهند داشت و در مکانهایی که برپاسازی داربست های فلزی مرسوم از سطح زمین غیر اجرایی یا هزینه زیادی دارد، مورد استفاده قرار میگیرد. همینطور که از ساختمان بالا میرود، آن ها هم از دیوار باز شده و توسط جرثقیل در محل جدید نصب می گردد و به این ترتیب در مصالح داربست صرفه جویی بسیار زیادی میشود.

هزینه های اجاره ی داربست فلزی

۱- ارتفاع انواع داربست ۲- حجم انواع داربست ۳- محل نصب انواع داربست ۴- امکان دسترسی به لوازم ( جنس کشی ) , ۵- تغییر فاصله های استاندارد و عرفی انواع داربست ۶- مهاری خور داربست ۷-نوع فعالیت ( داربست زیر بتن … داربست نماسازی ) و …
معمولا هزینه های اجاره داربست فلزی ماهیانه است به این صورت که شرکت ها یا افرادی که داربست فلزی اجاره می دهند بدون توجه به روزهای کاری شما هزینه یک ماه را دریافت می کنند. معمولا نحوه محاسبه اجاره ی داربست ها به صورت حجمی محاسبه میشود یعنی با توجه متر مربع، فضایی که اشغال نموده است تا ارتفاع مشخصی هزینه مشخصی براورده میشود و همچنین در صورت افزایش ارتفاع به تناسب به قیمت آن اضافه می شود , به اینصورت صنف مصالح ساختمانی در هر سال نرخی را برای اجاره ی داربست فلزی به صورت نامه منتشر می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *